Je bent hier: Lidmaatschap > Voorwaarden > Voorwaarden en wachttijd
  • Je advocaat

    Word lid en wij verlenen juridische bijstand bij conflicten met je baas!

Voorwaarden en wachttijd

In diverse wetgevingen en in de cao’s staan je rechten en plichten als werknemer in de catering duidelijk omschreven.
Helaas komt het voor dat werkgevers zich niet aan deze regels houden. Ook kunnen problemen ontstaan met bijvoorbeeld uitkeringsinstanties. In zo’n geval kun je als lid van FNV Recreatie onze hulp inroepen. FNV Recreatie is er immers om jou te helpen. FNV Recreatie hanteert algemene voorwaarden voor het verlenen van individuele rechtshulp.

Voor nieuwe leden geldt (sinds april 2005) een wachttijd voor kosteloos juridisch advies en juridische bijstand. Voor de inzet van een van onze juridische medewerkers en of advocaten echter, zal gedurende de eerste periode van een lidmaatschap een (lage) vergoeding worden gevraagd. Uiteraard blijft telefonische hulp en informatie wel gratis beschikbaar.

De huidige regels – een wachttijd voor gratis advies en bijstand of tegen betaling van de kostprijs – zijn zeer gebruikelijk (zoals ook bij andere vakbonden en rechtsbijstandverzekeraars). De reden dat FNV Recreatie eze regels in 2005 heeft ingevoerd is om de kwaliteit van onze juridische hulp te kunnen blijven garanderen.

Vanaf 1 oktober 2010 gelden er nieuwe algemene voorwaarden voor individuele rechtshulp. Vanaf deze datum kan elk lid kiezen uit drie pakketten, waar bepaalde voorwaarden aan hangen. In de PDF lees je hierover meer.

Download hier de volledige brochures Algemene voorwaarden individuele rechtshulp.

Meer informatie?

Heb je nog vragen? Bel het Voorlichtings- en Informatiecentrum:

Leden: 0900 – 202 23 23 (€ 0,20 p/m)

Niet-leden: 0900 – 239 10 00 (€ 0,50 p/m)